O Kolosance

O mnie …

„Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę Pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy”
Lewis Carroll ( z książki Alicja w Krainie Czarów )

Jestem dziewczyną z gór… ponoć to twardzielki…
Ponoć! bo ja, to akurat mam całe serce z czekolady, które jest głównym składnikiem wszystkich moich słodkości 😉 …. Serce.

Lucky me! że od jakiegoś czasu robię to co kocham, jest moją pasją i na dodatek mogę się nią dzielić z Wami. Uwielbiam tworzyć nowe smaki, dekoracje, a przede wszystkim uszczęśliwiać innych.

Mam swoją malutką misję 😀 Chcę uświadomić ludzi, jak ogromne ma znaczenie jakość składników na smak danej słodkości i nie tylko. Tort, ciasto, ciasteczko muszą dawać takie doznania smakowe, że Gość ma mieć ochotę sięgnąć po kolejny kawałek.. czuć się lekko, nie być „przesłodzony” i mieć poczucie, że to co zjadł było faktycznie przysłowiową wisienką danej uroczystości.

Produkuję dla innych takie wypieki, którymi sama nakarmiłabym własne dzieci!

Czuję dumę, że doszłam do tego miejsca w którym jestem, że odważyłam się „wskoczyć do króliczej nory” i zobaczyć dokąd mnie ona zaprowadzi, oraz z tego, że powoli realizuję kolejne marzenia…

….otwarłam swoją pierwszą cukiernię, gdzie każdy z Was może wejść do mojego świata, krainy czarów, i choć na chwilę się w niej zatracić…bo na serio warto!


O Kolosance

Wszystko zaczęło się od…… Matrixa hehe 😉

…”Tak, na to wygląda. Odbiło ci, zbzikowałeś, dostałeś fioła. Ale coś ci powiem w sekrecie. Tylko wariaci są coś warci”…
( cyt. Alicja w Krainie Czarów )

Motyw Białego Królika, króliczej nory, Alicji w krainie czarów występujący w kinematografii oraz literaturze wywarły na mnie duży wpływ. Wartości i przekaz idei tych motywów odzwierciedlały moje przekonania….czasami trzeba wskoczyć, aby móc poznać siebie…wierzę, że dobro wraca, mam bzika na punkcie sprawiedliwości, byciu uczciwym, przyjaźń trzeba pielęgnować i warto być… odważnym

Uważam, że życie jest zbyt krótkie, aby czekać na te magiczne i cudne chwile, to my musimy zacząć je sobie sami tworzyć dla siebie… a ja dodatkowo staram się je jeszcze tworzyć dla Was.

Nazwa Kolosanka

Kolosanka to magiczne ciastko, które pojawia się w „Alicji w Krainie Czarów”. Dzięki niemu, bohaterka mogła sięgnąć po kluczyk, który otwierał drzwi do świata magii…. Tam mogła przeżyć nie tylko wspaniałe przygody, ale przede wszystkim odkryć co tak naprawdę w życiu jest ważne….

Serdecznie Was zapraszam.


Na stronie Kolosanka wszystkie zdjęcia wykonuję sama. Dlatego proszę nie wykorzystywać moich fotografii oraz nie publikować moich przepisów bez wyrażenia zgody.